پیشگیری ودرمان کرونا باتغذیه و روش . اطلاعات بیشتربا شماره 09104734624 به واتساپ مراجعه نمایید     ــ    
 
روش آرامش درمانی 

زندگی سالم درپناه قرآن وعترت

روش آرامش درمانی

 

آیا می دانید كه ...

●در آینده نزدیك آموزش علمRelaxجهانی خواهد شد

●آرامش یعنی شستشوی روانی از آلودگی های درونی

●برای گریز از بیماری ها به آرامش رو آورید

●آرامش خوراك روح است

●در وضعیت آرامش ، بدن خود با تولید مواد ی ضایعات و جراحات خود را ترمیم خواهد كرد.

●آرامش موجب درمان روح می شود و درمان روح موجب بهبودی جسم خواهد شد

●برای خودسازی باید به آرامش روحی برسیم

●كنترل روانی جسم و روح با آرامش

●بدون كسب آرامش انسان از درون پوسیده و منحل می شود

●بعد از رسیدن به آرامش روحی ، درد شیرین و گوارا و تسلی روح می شود

●آرامش موجب افزایش قدرت خلاقیت و نوآوری می شود

●مادر تمام درمان ها آرامش

●بدون عشق و ایمان به معشوق ازلی و ابدی آرامش نهایی و واقعی كسب نمی شود

●عشق برترین آرامش

●خداوند منبع آرامش

●آرامش زنجیرها و بندهای روانی را پاره می كند

●زندگی با آرامش شیرین و لذت بخش می شود

●چند دقیقهRelaxكاراتر از مصرف داروها و مواد شیمیایی است

●شوخی و مزاح و خنده موجب نشاط و شادابی روح و روان و آرامش می شود

●كنترل روانی جسم و روح با كسب آرامش میسّر می شود

Relaxبیماران موجب تسریع در درمان می شود

●آرامش كودكان موجب رشد روانی و افزایش بازده مفید آنها می شود

●برای به كارگیری حداكثر بازده مفید باید با آرامش بر فشارها و استرس غلبه كرد

●آرامش والدین موجب نشاط و شادابی كودكان می شود

فواید و عملكرد آرامش

●به طور كلی آرامش هم از عواقب و عارضه های روان – تنی پیشگیری می كند و هم موجب بهبودی و رفع عارضه ها می شود وRelaxعلاوه بر تنظیم اتوماتیك جسم و روح ، باعث افزایش بازده مفید نیز می شود.

●سلول های مغز بر اثر خستگی و كاركرد زیاد مواد زهرآلودی از خود تولید می كنند كه باعث تخریب و فرسودگی آنها می شود و اختلالاتی در مغز به وجود می آید و در ضمن ناراحتی های روان تنی را موجب می گردد كه بر اثر آرامش سلول های تخریب شده ترمیم می شوند.

●چند دقیقهRelaxعمیق می تواند به سرعت خستگی جسمی و روحی را كاهش دهد در حالی كه ممكن است یك خواب چند ساعته نتواند خستگی را كاهش بدهد و شخص بعد از بیداری باز هم احساس خستگی كند.

●طی تحقیقات جدید ، آن تقسیم بندی كه سابقاً برای غدد و اعصاب برای تولید هورمون ها و مواد شیمیایی انجام شده بود نمی تواند به شكل مجزا درست باشد زیرا اعضا می توانند مانند مغز تفكر داشته باشند و مغز می تواند مانند لوزالمعده به تولید انسولین بپردازد.

DNAدر زخم ها و كوفتگی ها و در نهایت در كل بدن موجب ترمیم سلول می شود. اطلاعاتDNAارثی و یا بر اثر تفكرات شخص ایجاد می شود. درهنگامی كه بدن را در حالتRelaxقرار می دهیم با ایجاد یك تعادل در كل بدن در جهت ترمیم و هماهنگی عمل كرده ایم. آرامش مختص مغز نیست بلكه در تمام عضلات و اندام ها می توان ایجاد آرامش نمود و در نتیجه در لحظه ای كه در كل بدن ایجاد آرامش نموده ایم، علاوه بر تعادل و هماهنگی در یك عضو خاص ، هماهنگی و تعادلی بین آن عضو با كل بدن و ذهن ایجاد می شود.

●بهترین تولید كننده داروهای آرام بخش، خواب آور، برطرف كننده درد، آنتی بیوتیك ها و ... بدن است. بدن كه مواد شیمیایی را به عنوان دارو ارسال می كند از شعور خاصی برخوردار است به طوری كه میزان داروی تولید شده با مقدار مصرف هماهنگی دارد.

●بدن مواد مخدری را برای ایجاد آرامش تولید می كند كه اعتیادآور نیست ولی اگر با محرك های مكانیكی مانند: طب سوزنی ، تولید مواد مخدر را در بدن زیاد نماییم در شخص ایجاد اعتیاد می كند. پس ساخت این مواد باید تحت نظر شعور درونی باشد ؛ در ضمن اگر در وضعیت آرامش و یا تعادل روانی قرار بگیریم بدن به اندازه لازم مواد مخدر می سازد.

●داروهایی كه برای دلخوشی بیمار داده می شود مانند داروهای واقعی برای آرامش اثر می گذارند بخصوص این كه داروی دلخوش كنك به عنوان یك داروی قوی در ایجاد آرامش معرفی شود.

فنون ریلكس تراپی

1- آرامش عضلانی

●در اثر ترس و اضطراب و تنش حاصله تنس(Tense) یا انقباض عضلانی ایجاد می شود. بنابراین برای كاهش ترس و اضطراب می توان تنش زدایی كنیم یا عضلات را وانهاده كنیم. نهایتاً در قبال آرامش و یا ریلكس تن، آرامش روان نیز ایجاد می شود.

●بی حركتی و رهایی عضلات به سرعت می تواند تنش حاصله و تنس عضلانی را كم كند و اضطراب و تنش های فكری را كاهش دهد.

●برای درك و آگاهی از ریلكس عضلات را در حالت تنس یا انقباض شدیدتر قرار می دهیم تا بعد از رهایی ، هم تفاوت انقباض و ریلكس را درك كنیم و هم به ریلكس عمیق تری برسیم.

●تنس یا انقباض عضلانی در قسمت های مختلف ناراحتی های متفاوتی را ایجاد می كند. تنس در گلو و تارهای صوتی موجب لرزش یا خشن شدن صدا، تنس در عضلات سر موجب سردرد، و تنس در روده ها موجب كولیت یا دل دردهای عصبی می شود. بنابراین یك ریلكس عمیق می تواند همزمان تمام تنس یا تنش های حاصله را برطرف كند.

●برای ریلكس عضلانی در پنج مرحله از پاها شروع می كنیم و بعد دست ها و سر و صورت، عضلات شكم ، كمر و سینه ؛ و در آخرین مرحله به تمرینات مركب به طوری كه چند عضله با هم ریلكس شوند اقدام می كنیم.

●برای ریلكس می توان از تمركز فكر بر روی عضلات استفاده كرد و آنها را شل و كرخت و بی حس كرد و با كنترل ذهنی تمام عضلات را از حالت تنس خارج نمود ؛ و از ریلكس تمركزی می توان در تمام حالات و شرایط استفاده بهینه كرد.

●وقتی عضلات با تمركز فكری ریلكس می شوند بدین معنا نیست كه واقعاً عضله شل شده باشد بلكه با تمركز فكر پیام های انتقال عصبی را مجهز به كاهش تحریك عصب سمپاتیك می كند و عضله از حالت تنس حاصله از تنش خارج و به حالت وانهادگی یا ریلكس در می آید.

●در هر وضعیتی اگر خود را سنگین حس كنید و اگر به طور كلی همیشه آرام و متین و سنگین حركت نمایید از یك آرامش همیشگی برخوردار خواهید شد.

●در اثر احساس سنگینی ریتم تنفسی و ضربان قلب نیز آهسته و آرام خواهد شد و این سنگینی موجب سنگینی و متانت در شخصیت شما نیز خواهد شد.

●یوگا ورزش روحی است كه مبادرت به تمرین آن موجب تقویت اعصاب و تنظیم و تقویت غدد داخلی و مقاوم شدن روح و ریلكس عضلانی و در نهایت كسب آرامش خواهد شد.

●برای كسب آرامش از طریق استحمام ابتدا باید با استفاده از آب گرم تنس عضلانی را كاهش داد و سپس با آب سرد شور و نشاط و تقویت اعصاب را ایجاد نمود ؛ به طور كلی با استحمام روزانه می توان به آرامش خوبی رسید.

●دستگاه ارتعاش دهنده موجب تحریك عضلات می شود و احساس شادابی و ریلكس می كند. با تحریك مداوم عضلات چهره می توان در حفظ جوانی و جلوگیری از چین و چروك صورت اقدام نمود.

●حمام آفتاب موجب تحریك عضلانی می شود و ایجاد شور و نشاط می نماید و روی دم و بازدم منظم و تقویت اعصاب شدیداً مؤثر است ؛ البته ولی آفتاب شدید با تحریكات شدید فرد را عصبی تر نیز می كند ولی استفاده بهینه از آفتاب شخص را خوش مشرب و اجتماعی می كند.

فنون ریلاكس تراپی

1- آرامش عضلانی

2- آرامش تنفسی

3- آرامش مغز

4- دفع سموم روانی

5- تخیلات ذهنی آرام بخش

6- بیوفیدبك آرامش

7- آرامش متعالی

8- آرامش كاربردی

مهمتر از همه خواندن وعمل کردن به قرآن  واستفاده کردن ازغذاهای سالم حلال وطیب که درقرآن کریم بیان شده که در سایت آمده است .